de pl ch at
  poczta@carebiuro.de
cbb-business.pl/

USŁUGI BUDOWLANE W NIEMCZECH ŚWIADCZONE DLA OSÓB FIZYCZNYCH

Kiedy świadczymy usługi budowlane dla Osób Fizycznych w Niemczech.

 

Firmy budowlane świadczące usługi w Niemczech mają możliwość świadczenia swoich usług nie tylko na rzecz innych przedsiębiorców, lecz także na rzecz osób prywatnych. Biorąc pod uwagę status klientów (przedsiębiorca lub osoba prywatna), należy pamiętać, że nie w każdym przypadku moment powstania obowiązku podatkowego na gruncie podatku VAT jest identyczny.

O miejscu opodatkowania usług budowlanych decyduje art. 28e ustawy z dnia 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. Zgodnie z tym przepisem w przypadku usług związanych z nieruchomościami miejscem świadczenia jest miejsce położenia nieruchomości (zob. art. 28e u.p.t.u.). A zatem miejsce świadczenia usługi budowy domu będzie w przedstawionej sytuacji znajdować się na terytorium Niemiec. Świadczenie tej usługi nie będzie zatem podlegać opodatkowaniu podatkiem VAT w Polsce, lecz w Niemczech. W kwestii związanej z fakturowaniem to skoro przepisy niemieckie będą decydowały o konieczności zapłacenia podatku VAT stąd też należałoby się skontaktować z niemieckim doradcą podatkowym kancelarii Carebiuro.de, który potwierdziłby czy możliwe jest również skorzystanie ze zwolnienia związanego z wielkością obrotu. Wystawione dokumenty (niemiecka faktura bądź niemiecki rachunek) nie będą generowały konieczności zapłaty podatku VAT na terenie Polski.

Zachęcamy do kontaktu z doradcami podatkowymi kancelarii Carebiuro.de – od lat wspieramy polskie firmy budowlane w Niemczech w rozliczaniu podatków.

 

Gewerbe dla budowlanki

Polecane linki:

Firma w Niemczech

Jak założyć Gewerbe w Niemczech

ubezpieczenie zdrowotne za granica

Emerytura w Niemczech


© Rejestracja firmy w Niemczech - Carebiuro.de 2016.
Zakladanie firmy w Niemczech - Dzialalnosc gospodarcza w Niemczech - Firma w Niemczech bez meldunku
All rights reserved.