de pl ch at
  poczta@carebiuro.de
cbb-business.pl/

SAMOZATRUDNIENIE FIRMA BUDOWLANA W NIEMCZECH

Własna firma budowlana w Niemczech - samozatrudnienie.

 

Czy wiesz, że nawet samodzielnie i jednoosobowo możesz prowadzić firmę budowlaną w Niemczech? Firma jednoosobowa, w niemieckim języku „gewerbe” polega na prowadzeniu działalności samodzielnej tzw. samo zatrudnienie, gdzie właściciel firmy jest jednocześnie właścicielem firmy i jej jedynym pracownikiem. Służby niemieckie zwracają szczególną uwagę na tzw. pozorowane samo zatrudnienie. Jeżeli faktycznie mamy zamiar prowadzić własną działalność gospodarczą, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby zarejestrować Gewerbe.

Przed rejestracją należy upewnić się jakie dokumenty będą niezbędne do rejestracji, a najważniejsze z nich jakie warto przygotować, to:

  1. dwustronna kopia dowodu osobistego lub paszportu
  2. wskazanie adresu, pod którym firma będzie zarejestrowana
  3. zaświadczenie o wpisie do rejestru izby rzemieślniczej – konieczne w branży budowlanej
  4. zaświadczenie o zameldowaniu w Niemczech

Skompletowane dokumenty wraz z wnioskiem należy złożyć w urzędzie działalności gospodarczej (Gewerbeamt). W momencie rejestracji firmy musimy też zarejestrować się w niemieckim urzędzie finansowym oraz dokonać rejestracji w wybranej niemieckiej kasie chorych - ubezpieczenie zdrowotne jest jednym z obowiązków, jakie musimy wypełniać prowadząc działalność gospodarczą w Niemczech.

Chcesz dowiedzieć się więcej o samozatrudnieniu w Niemczech a może potrzebujesz pomocy przy rejestracji? Zgłoś się już dziś do doradcy kancelarii Carebiuro.de Od lat wpsieramy polskich budowlańców w rejestracji i prowadzeniu gewerbe w Niemczech.

 

Gewerbe dla budowlanki

Polecane linki:

Firma budowlana w Niemczech - ubezpieczenie 

Zakladanie firmy w Niemczech bez meldunku

Rejestracja Gewerbe bez meldunku w Niemczech

PODATEK DOCHODOWY


© Rejestracja firmy w Niemczech - Carebiuro.de 2016.
Zakladanie firmy w Niemczech - Dzialalnosc gospodarcza w Niemczech - Firma w Niemczech bez meldunku
All rights reserved.