de pl ch at
  poczta@carebiuro.de
cbb-business.pl/

KARA ZA BRAK UBEZPIECZENIA W NIEMCZECH

Czym grozi brak ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech.

 

Posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech jest podstawą legalnego pobytu w tym kraju. Bez dopełnienia tej formalności nie założysz własnej działalności, nie zarejestrujesz się w urzędzie pracy ani nie uregulujesz prawa pobytu.

System opieki zdrowotnej w Niemczech, najstarszy w Europie, może być wzorem dla wielu innych państw. W Niemczech istnieją 252 publiczne kasy chorych, działające na zasadach non-profit, w tym: 17 regionalnych kas chorych tzw. Ersatzkassen – dawniej przyjmujące jedynie pracowników umysłowych, zakładowe kasy chorych, kasy rzemieślnicze – Guildkasse, kasy rolnicze, górnicze i dla marynarzy oraz setki prywatnych kas chorych oferujących tożsame z państwowym, prywatne ubezpieczenie zdrowotne. 

Od stycznia 2009 r. wszyscy obywatele objęci obowiązkowym ubezpieczeniem zdrowotnym mogą, bez względu na swoje zarobki, wybrać albo powszechną, albo prywatną kasę chorych. Pamiętaj ! Brak ubezpieczenia zdrowotnego w Niemczech grozi wysokimi kosztami leczenia, które należy ponieść z własnej kieszeni w przypadku choroby, leczenia szpitalnego czy wypadku. Osoby, które nie posiadają ubezpieczenia zdrowotnego, zgodnego z prawem niemieckim mogą zostać ukarane także finansowo. Zgodnie z ustawą § 193 Abs. 4 VVG bedą musiały zapłacić zaległe składki. Coraz częściej też dochodzi do sytuacji gdy w przypadku kontroli naszych rodaków przez niemiecki urząd ds. cudzoziemców okazuje się, że Ci nie posiadając ubezpieczenia zostają wydaleni z terenu Niemiec z zakazem współpracy.

Ustrzeż się przed kłopotami w Niemczech, już dziś zgłoś się do eurokv.de i daj sobie pomóc w wyborze kompleksowego ubezpieczenia zdrowotnego na pobyt w Niemczech.

 

Założenie firmy w Niemczech

Polecane linki:

czym-grozi-brak-ubezpieczenia-zdrowotnego-w-niemczech

brak-ubezpieczenia-co-mi-grozi

ubezpieczenie-auta-w-niemczech

 

                                  gewerbe_a_ubezpieczenia                                                                        sprzedaż_przez_amazon_a_vat                                                                                                

                                  gewerbe_a_ubezpieczenia                                                                          sprzedaż_przez_amazon_a_vat                                                                                                                                                                                                                                                                                                  


© Rejestracja firmy w Niemczech - Carebiuro.de 2016.
Zakladanie firmy w Niemczech - Dzialalnosc gospodarcza w Niemczech - Firma w Niemczech bez meldunku
All rights reserved.